aktualności
wirtualny alkomat

ALP-1

ALP-1

iBLOW 10

iBLOW 10

AL 4000V

AL 4000V

Model: ALP-1

PROFESJONALNY ALKOMAT DOWODOWY

Nowoczesny alkomat dowodowy imponuje precyzją pomiaru i nie wymaga częstej kalibracji. PROMILER ALP-1 z ważnym Świadectwem Wzorcowania* sprawdzi się w codziennej pracy służb mundurowych i zakładach pracy, a uzyskane dzięki niemu wyniki mogą służyć jako dowód w sądzie. To jedna z najlepszych propozycji w ofercie PROMILER.

CERTYFIKAT TYLKO DLA NAJLEPSZYCH

Europejska norma dla alkomatów policyjnych PN-EN 15964 szczegółowo określa wymagania dla urządzeń pomiarowych – nie tylko w dziedzinie precyzji pomiaru, ale również zabezpieczeń przed ewentualnymi próbami oszukania alkomatu. Urządzenia spełniające tę normę są z powodzeniem stosowane przez służby, a także inspektorów BHP. Jesteśmy dumni, że alkomat PROMILER ALP-1 uzyskał certyfikat na zgodność z tą normą, trafiając tym samym do światowej czołówki urządzeń pomiarowych zorientowanych na detekcję alkoholu w wydychanym powietrzu.

POPULARNY NA CAŁYM ŚWIECIE

PROMILER ALP-1 jest znany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie – korzystają z niego między innymi służby mundurowe w USA i Japonii. To zaawansowane technologicznie urządzenie do sprawdzania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Sercem tego nowoczesnego alkomatu jest platynowy sensor elektrochemiczny o bardzo dużej powierzchni czynnej który cechuje się ogromną wytrzymałością i niezrównaną dokładnością. Dzięki niemu możesz korzystać z PROMILER ALP-1 w każdych warunkach i zawsze mieć pewność, że pokaże on dokładne wyniki pomiaru.

NIESPOTYKANA PRECYZJA POMIARU

Alkomat dowodowy jest jednym z najdokładniejszych na rynku. Dzięki największemu w swojej klasie sensorowi zapewnia najwyższą precyzję pomiaru – dla 1,0‰ jest to tylko +/- 0,03‰.

WZORCOWANIE

Aby wyniki pomiarów dokonywanych przez alkomat mogły stanowić materiał dowodowy, możliwe jest przeprowadzenie procesu wzorcowania. Polega on na porównaniu wyników wskazywanych przez urządzenie do tzw. „wzorca”. Jest to bardzo dokładna kontrola poprawności działania alkomatu, którą przeprowadza się w warunkach laboratoryjnych. Jej potwierdzeniem jest świadectwo wzorcowania, wydawane przez Okręgowy Urząd Miar.

RÓŻNE TRYBY PRACY

PROMILER ALP-1 może dokonywać pomiarów w różnych trybach pracy – aktywnym (ręczny/automatyczny), w którym alkomat sam rozpoznaje wydech osoby badanej, oraz pasywnym (ręczny/automatyczny), który pozwala na wykonanie badań przesiewowych, mających na celu ujawnienie osób będących pod wpływem alkoholu. Dzięki temu możesz w pełni dopasować jego działanie do własnych potrzeb. Menu w języku polskim znacząco ułatwi Ci korzystanie z urządzenia.

DWA TRYBY POMIARU AKTYWNEGO

Alkomat zapewnia standardowe pomiary ustnikowe w trybie automatycznym i ręcznym.
TRYB AUTOMATYCZNY – alkomat samoczynnie pobierze próbkę i dokona pomiaru po dostarczeniu odpowiedniej objętości powietrza.
TRYB RĘCZNY AKTYWNY – moment pomiaru jest określany przez operatora (funkcja wykorzystywana najczęściej gdy osoba nie chce lub nie może wydmuchać wymaganej objętości powietrza).

POMIARY PRZESIEWOWE

Pomiar przesiewowy jest badaniem wstępnym, nie wymagającym ustnika jednorazowego. Alkomat pozwala na wykonywanie nawet kilkunastu takich badań w ciągu minuty. Dzięki temu może być wydajnie stosowany przez służby mundurowe i przedsiębiorstwa zatrudniające wielu pracowników. Dopiero po wykryciu alkoholu u badanej osoby można przeprowadzić precyzyjne badanie – przy użyciu ustnika jednorazowego.

BADANIE POJEMNIKÓW Z PŁYNAMI

Ten profesjonalny alkomat daje możliwość bezdotykowego badania pojemników z płynami, dzięki czemu dowiesz się, czy np. w butelce znajduje się alkohol.

DWA RODZAJE USTNIKA

W zestawie znajdują się dwa rodzaje ustników – jednorazowe do badań precyzyjnych oraz bezkontaktowy, który służy do badań przesiewowych (pomiar z odległości 2-3 cm). Ustnik bezkontaktowy pozwala ograniczyć koszty, gdyż może być stosowany wielokrotnie.

KALIBRACJA CO 2500 POMIARÓW

Alkomat policyjny, dzięki zastosowaniu nowoczesnego sensora, nie wymaga częstych kalibracji – dlatego może być intensywnie użytkowany przez służby mundurowe każdego dnia. Kalibruj raz na rok albo co 2500 pomiarów i ciesz się niezawodnością działania PROMILER ALP-1! Co więcej, urządzenie przypomina o konieczności kalibracji, dzięki czemu nie musisz o tym pamiętać.

PROGRAM DARMOWYCH KALIBRACJI

Zależy nam aby Twoje urządzenie pracowało zawsze z maksymalną precyzją. Dlatego przez 12 miesięcy od daty zakupu skalibrujemy je dowolną liczbę razy.

MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA DO KOMPUTERA

PROMILER ALP-1 można podłączyć do komputera za pomocą przewodu USB (dostępny w zestawie) oraz dedykowanego oprogramowania, które POBIERZESZ za darmo na naszej stronie.

ZAPIS OSTATNICH 500 POMIARÓW

ALP-1 zapisuje 500 ostatnich pomiarów (na karcie SD, w formacie MS Excel). Posiada wbudowane wejście na kartę pamięci i może współpracować z drukarkami, do komunikacji z PC wystarczą przewód USB i oprogramowanie MAX30.

5LAT GWARANCJI W CENIE

O najwyższej jakości naszych alkomatów przesiewowych przekonało się już wielu klientów, w tym służby mundurowe. Przez ponad 15 lat naszej obecności w branży alkomatów dowiedliśmy, że oferujemy wyłącznie sprawdzone, profesjonalne urządzenia pomiarowe.

DEDYKOWANA DRUKARKA

Niektóre wersje alkomatu są również wyposażone w możliowść drukowania bezprzewodowego za pomocą Bluetooth lub IrDA.

DOSTĘPNY W ZESTAWACH

Nowoczesny alkomat dowodowy możesz zakupić osobno albo w zestawach:
• ALP-1 Kit – zestaw z drukarką przewodową;
• ALP-1 BT Kit – zestaw z drukarką bluetooth.

ALP-1

instrukcja

ALP-1

karta produktu

ALP-1

oprogramowanie

ALP-1

zdjecia i filmy