aktualności
wirtualny alkomat
Ile kosztuje kalibracja alkomatu PROMILER

Ile kosztuje kalibracja alkomatu PROMILER

Coraz lepiej rozwijamy się technologicznie, dlatego łatwiej jest nam korzystać z urządzeń, które mają nam pomóc żyć w społeczeństwie. Takim dobrodziejstwem technologicznym są alkomaty osobiste, dzięki nim możemy świadomie wejść do auta, będąc pewnym trzeźwości. W tym artykule dowiesz się, ile kosztuje kalibracja alkomatu PROMILER oraz dlaczego jest tak istotna dla prawidłowego funkcjonowania alkomatu osobistego.>> Sprawdź PROMILER iSOBER 70 <<Koszt kalibracji alkomatu?

Kalibracja alkomatu jest tak samo ważna jak zmiana oleju w silniku, zapewne zastanawiasz się dlaczego. Każde urządzenie pomiarowe wymaga takiego zabiegu, ze względu na dokładny pomiar. Wpływ na to może mieć zbyt duża ilość pomiarów, jaką przewiduje producent lub złe przechowywanie alkomatu. Ile kosztuje kalibracja alkomatu PROMILER? Cena kalibracji jest uzależniona od modelu alkomatu, jeden może wymagać bardziej szczegółowej kalibracji drugi mniej? To koszt od 59 zł do 149 zł w zależności od modelu alkomatu, jaki posiadasz. Jak widzisz, nie jest to duży koszt, a pozwoli utrzymać Twoje urządzenie w doskonałej kondycji.

Jak zgłosić kalibracje alkomatu?

Posiadasz swój własny alkomat, jego pomiar Cię niepokoi? Być może wykonałeś za dużo pomiarów lub przechowywałeś alkomat w złych warunkach?

Na stronie internetowej promiler.com możesz zgłosić przez formularz kontaktowy chęć kalibracji swojego alkomatu. To nic trudnego, wystarczy go wypełnić i wysłać. Cały proces kalibracji powinien zostać wykonany przez specjalistów na odpowiednich narzędziach. To bardzo ważne, aby Twój alkomat był zawsze w gotowości i sprawny do kolejnego pomiaru. Cena kalibracji alkomatu jest uzależniona od modelu alkomatu i innych czynników.

Jaki jest czas wykonania kalibracji alkomatu?

Cały proces kalibracji alkomatu jest dość skomplikowany, lecz dla doświadczonego specjalisty i odpowiednich narzędzi z reguły trwa do 30 min. Pamiętajcie jednak, że zanim ktoś podejmie się kalibracji alkomatu, musi sprzęt sprawdzić i zobaczyć czy nie należy wykonać jeszcze innych czynności konserwujących.

Dlaczego kalibracja alkomatu jest ważna?

Kalibracja alkomatu polega na dostrojeniu oprogramowania wraz z sensorem urządzenia, tak aby jego praca była miarodajna. Kalibracje powinno się wykonać regularnie w odpowiednich dla urządzenia odstępach czasu lub po odpowiedniej ilości testów. Warto dbać o urządzenie pomiarowe, ponieważ to dzięki niemu możemy czuć się bezpieczni na drodze i zadbać o bezpieczeństwo innych w czasie jazdy. Teraz drogi użytkowniku wiesz, dlaczego kalibracja jest tak ważna oraz ile kosztuje kalibracja alkomatu PROMILER. Badając się, odpowiednio skalibrowanym urządzeniem pomiarowym, będziesz miał pewność, że nie skrzywdzisz innych uczestników ruchu drogowego oraz samego siebie.

Ile kosztuje kalibracja alkomatów PROMILER - sprawdź naszego bloga

Dlaczego wybrać alkomat PROMILER?

Alkomat PROMILER to produkt polski, to specjalistyczne urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu. To nie gadżet, to narzędzie, które może być przydatne w dużych firmach transportowych i mniejszych przedsiębiorstwach, które zajmują się zawodowo przewozem ludzi. Alkomat to bardzo dokładne urządzenie działające na wrażliwych, na alkohol sensorach, które mierzą wdmuchane powietrze i przeliczą promil w wydychanym powietrzu. Takie rozwiązanie daje dokładny wynik i pewność bezpiecznej jazdy do celu. Decyzja o wyborze odpowiedniego alkomatu może być trudna, bo musisz wziąć pod uwagę jego koszt i późniejszą konserwację. Dlatego wielu z Was zadaje sobie pytania: Dlaczego kalibracja alkomatu? Jaka jest jego cena? Jak często muszę kalibrować?

Dlaczego warto posiadać alkomat PROMILER?

Okazji w roku jest wiele i już mamy gotową okazję do zabawy z napojem alkoholowym. Wiele razy zdarzają się sytuacje, kiedy zbyt obfita dawka alkoholu wraz z przypływem dobrego humoru może wpłynąć na decyzję o prowadzeniu auta. Dobrze jest zachować zdrowy rozsądek i poskromić energię po spożyciu alkoholu i sprawdzić swój stan wykonując test na trzeźwość. Test na trzeźwość może pozwolić Ci zachować prawo jazdy. Alkomaty PROMILER są bardzo dobrej jakości oraz cechują się prostą obsługą. Takim urządzeniem do pomiaru możesz się testować wiele razy, należy jednak pamiętać o prawidłowej kalibracji i konserwacji alkomatu tak jak zaleca producent.