aktualności
wirtualny alkomat

American Cars Mania 2024

Po raz kolejny marka alkomatów PROMILER obecna będzie na American Cars Mania – największym zlocie amerykańskiej motoryzacji w Polsce.

American Cars Mania 2024 (w skrócie ACM 2024) to już jedenasta edycja tej corocznej imprezy. Odbędzie się ona w dniach od 21 do 23 czerwca 2024 roku w Katowicach na lotnisku sportowym Muchowiec.

Na uczestników wydarzenia czekać będzie aż kilkaset amerykańskich pojazdów. Będą to głównie osobówki, zarówno klasyki jak i najnowsze auta amerykańskich producentów. Będą klasyczne amerykańskie krążowniki szos, nowoczesne sportowe muscle cary, przeróbki samochodów jak hot rody czy low ridery, kabriolety i pickupy. Do tego furgonetki, dostawczaki, terenówki, trucki, motocykle oraz pojazdy wojskowe i policyjne (radiowozy amerykańskich szeryfów). Nie zabraknie nawet podskakujących samochodów, w których zamontowano specjalny system siłowników. Całość floty zlotu dopełnią amerykańskie campery i przyczepy turystyczne.

Lotnisko pełne atrakcji

Pas startowy sportowego lotniska Muchowiec stanowić będzie arenę typowo amerykańskich wyścigów samochodowych na ćwierć mili, pokazów aut w ruchu, czy też widowiskowego „palenia gumy”. Na asfalcie pasa zobaczyć będzie można w akcji nawet potężnego dragstera.

American Cars Mania to nie tylko okazja do zapoznania się z amerykańską motoryzacją, ale także z amerykańską kulturą, muzyką, jedzeniem, modą czy stylem życia. Nie zabraknie pięknych hostess oraz zlotowiczek ustylizowanych na połowę XX wieku – czyli na tzw. pin-up girls.

Na American Cars Mania 2024 po raz kolejny będzie obecny także PROMILER – marka alkomatów premium. Każdy chętny uczestnik wydarzenia będzie mógł nieodpłatnie przebadać się alkomatem PROMILER iBLOW, który używany jest nie tylko przez polską, ale także przez amerykańską policję.

Jest to charakterystyczna „żółta pałka” z jaką spotkało się wielu kierowców podczas rutynowych kontroli drogowych. To bezustnikowy alkomat przesiewowy, który potrzebuje zaledwie kilku sekund, aby zmierzyć poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat ten zaprojektowany został przez nas w Polsce, produkowany jest zaś w Korei. Na zlocie dostępne będą dla wszystkich aż trzy takie policyjne urządzenia.

PROMILER, zgodnie zresztą ze swoim motto „Alkomaty nie tylko dla Policji”, w ofercie ma także alkomaty osobiste, do użytku własnego. Wykorzystują one elektrochemiczną technologię „policyjną”, co przekłada się na wysoką dokładność pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Są to urządzenia małe, łatwo mogą się zmieścić do kieszeni. Są proste w obsłudze – wystarczy je włączyć, dmuchnąć do wnętrza i alkomat w ciągu kilku sekund wyświetli wynik pomiaru. Kupić je można online lub stacjonarnie, u dystrybutorów, w specjalistycznych sklepach lub elektromarketach.

Nagrody od PROMILER

Organizatorom zlotu dostarczymy takie alkomaty osobiste jako atrakcyjne nagrody dla uczestników. Będą to urządzenia PROMILER iSOBER 30.

Dodatkowo każdy sprawdzić będzie mógł nasze alkogole, które symulują stan nietrzeźwości u kierowców.

Dodatkowo będą także kamizelki odblaskowe z logo PROMILER-a dla gości oraz osób zabezpieczających imprezę, torby, zapachy samochodowe, smyczki do kluczy, koszulki firmowe oraz inne firmowe gadżety.

PROMILER już wcześniej był obecny na American Cars Mania, gdy impreza ta odbywała się jeszcze we Wrocławiu. Cieszymy się, że kontynuujemy współpracę z organizatorem imprezy American Cars Mania – firmą wywodzącą się z Milicza, miasta w sercu malowniczej Doliny Baryczy na Dolnym Śląsku.