aktualności
wirtualny alkomat

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024

Mistrzowskie alkomaty PROMILER

Przed nami prawdziwe święto piłki nożnej, na które kibice futbolu czekali z niecierpliwością ostatnie 4 lata! Jesteśmy bowiem na ostatniej prostej przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2024, w skrócie EURO 2024.

EURO 2024 już tuż tuż

Przed nami cały miesiąc pełen piłkarskich emocji! Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku.

W sumie podczas całych mistrzostw odbędzie się 51 meczy pełnych piłkarskich emocji. Spotkania będą miały miejsce na stadionach w 10 niemieckich miastach: Berlinie, Kolonii, Monachium, Frankfurcie nad Menem, Hamburgu, Dortmundzie, Lipsku, Gelsenkirchen, Stuttgarcie i Düsseldorfie.

W rozgrywkach zagra 24 reprezentacji z całej Europy, które zostały podzielone na 6 grup po 4 drużyny. Z każdej grupy do fazy pucharowej awansują po 2 najlepsze drużyny.

Pierwszy mecz rozgrywek, czyli mecz otwierający, odbędzie się w piątek 14 czerwca 2024 roku w Monachium. Reprezentacja Niemiec, czyli gospodarzy turnieju, zmierzy się w nim ze Szkocją. Pierwszy gwizdek turnieju wybrzmi równo o godz. 21:00.

Już dwa dni później, czyli w niedzielę 16 czerwca 2024 roku, Polacy otworzą zmagania grupowe meczem z Holandią.

Na czele polskiej reprezentacji stać będzie Robert Lewandowski. Przed „Lewym” i jego drużyną nie lada wyzwanie. Wyjść muszą bowiem z Grupy D w której obok Polski jest Austria, Francja oraz Holandia. Wielu uważa ją za „grupę śmierci”.

Poniżej mecze fazy grupowej polskiej reprezentacji.

TerminMeczStadionMiasto
2024-06-16 godz. 15:00Polska – HolandiaVolksparkstadionHamburg
2024-06-21 godz. 18:00Polska – AustriaStadion OlimpijskiBerlin
2024-06-25 godz. 18:00Polska – FrancjaSignal Iduna ParkDortmund

W Polsce wszystkie mecze transmitowane będą przez Telewizję Polską (TVP). Jest to jedyna telewizja posiadająca prawa do pokazywania meczów EURO 2024 w naszym kraju. Transmisje odbywać się będą na kanałach telewizyjnych TVP: TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport. Plus w internecie w streamingu na stronie internetowej TVP oraz sport.tvp.pl.

PROMILER, marka alkomatów premium, ma cichą nadzieję, że polskim orłom uda się jednak wyjść z grupy i dalej będą walczyć dzielnie, nawet o puchar.

Piłkarskie mistrzostwa z mistrzowskimi alkomatami PROMILER

Podczas meczów niemieccy gospodarze spodziewają się na stadionach 2,7 miliona osób, a w strefach kibiców łącznie do 12 milionów ludzi. Przed telewizorami w europejskich (i nie tylko) domach zasiądą kolejne dziesiątki milionów kibiców.

Każdy z 51 meczy to osobna okazja do kibicowania – z rodziną, znajomymi oraz innymi kibicami. W domach, na działkach, pubach, klubach lub w strefach kibiców. Nierzadko z udziałem alkoholu.

Dlatego po meczu, lub następnego dnia, na pewno nie warto polegać na orientacyjnych alkomatach online czy własnym przeświadczeniu o wytrzeźwieniu. Warto zbadać się pewnym i dokładnym elektronicznym alkomatem PROMILER.

Hasłem naszej marki jest fraza „PROMILER – alkomaty nie tylko dla Policji”. Dostarczamy bowiem nie tylko profesjonalnych alkomatów do polskiej Policji oraz innych polskich służb mundurowych, ale także dla każdego odpowiedzialnego, kto pragnie posiadać własny dokładny alkomat.

Oferowane przez nas alkomaty do „użytku domowego”, zwane fachowo alkomatami osobistymi, wyposażone są w „policyjną” technologię pomiaru (dokładne platynowe czujniki elektrochemiczne). Warto zatem wybrać dla siebie któryś z modeli PROMILER (np. PROMILER iSOBER 30).

Alkomaty osobiste to urządzenia na tyle małe, że można je zabrać ze sobą nawet do kieszeni. W razie potrzeby jednym przyciskiem wystarczy włączyć alkomat i dmuchnąć kilka sekund w urządzenie. Urządzenie pokaże, ile promili wydmuchaliśmy – zatem czy (już) jesteśmy trzeźwi.

Alkomaty PROMILER to nierzadko liderzy niezależnych testów dziennikarskich i rankingów. Warto przekonać się samemu – znaleźć i poczytać recenzje online upatrzonego modelu PROMIER-a.

Alkomaty PROMILER dostępne są online – np. przez nasz sklep internetowy z alkomatami Alkotester.pl. Po wygodnym zakupie przez Internet alkomat dotrze we wskazane miejsce już nawet następnego dnia. Tuż przez wysyłką alkomaty kalibrujemy, co gwarantuje jego poprawność wskazań zaraz po rozpakowaniu z pudełka.

Alkomaty PROMILER dostępne są także przez tradycyjne, naziemne kanały sprzedaży – bezpośrednio w naszej firmie (Poznań, Warszawa) lub przez naszych certyfikowanych dystrybutorów, oraz w całej Polsce w sieciach elektromarketów.

Limity alkoholu w Polsce i Niemczech

Wszystkim kibicom-kierowcom w Polsce, jak i wybierającym się do Niemiec na mecze PROMILER przypomina limity alkoholu na drogach w obu krajach.

W Polsce, podobnie jak w Niemczech, prowadzanie po alkoholu jest zabronione i surowo karane. Jednakże, dozwolony limit alkoholu we krwi oraz odpowiedzialność, różnią się nieznacznie w obu krajach.

W skrócie limit alkoholu w Polsce dla kierowców wynosi 0,2 promila. Dla wszystkich kierującymi pojazdami mechanicznymi.

Limit alkoholu w Niemczech zaś wynosi 0,5 promila, ale z wyjątkami. Młodzi kierowcy (poniżej 21 roku życia) oraz nowicjusze (prawo jazy krócej niż 2 lata) plus kierowcy zawodowi w Niemczech przestrzegać muszą bezwzględnie poziomu 0,0 promila!


Kierowca

doświadczony

nowicjusz

zawodowy

Niemcy

0,5‰

0,0‰

0,0‰

Polska

0,2‰

0,2‰

0,2‰

Przekroczenie limitu 0,2‰ alkoholu w krwi kierowcy w Polsce traktuje się jako wykroczenie (stan po spożyciu). Powyżej 0,5‰ to w Polsce już zawsze przestępstwo (stan nietrzeźwości).

PromileStan kierowcyPrzewinienie
0 – 0,2 ‰
0,2 – 0,5 ‰po spożyciuwykroczenie
powyżej 0,5 ‰nietrzeźwośćprzestępstwo

W Niemczech zaś poziom 0,5-1,1‰ to wykroczenie lub przestępstwo – w zależności od decyzji sądu. Powyżej 1,1‰ to w Niemczech zawsze przestępstwo.

W kwestiach prowadzenia po alkoholu nie ma co liczyć na taryfę ulgową ze strony policji – zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie. Jako, że idzie o zdrowie i życie innych uczestników ruchy delikty drogowe związane z prowadzeniem po alkoholu ścigane z całą bezwzględnością, zaś kary zasądzane przez sądy potrafią być surowe (z więzieniem włącznie).

Za Odrą, analogicznie jak w Polsce, na straży trzeźwości w ruchu drogowym stoi przede wszystkim Policja (niem. Polizei), dokładniej mówiąc jej część zwana drogówką (niem. Verkehrspolizei/Autobahnpolizei). Niemiecka kontrola drogowa przebiega analogicznie do polskiej. Niemieccy policjanci mogą w każdej chwili sprawdzić zarówno kierowcę (trzeźwość, prawo jazdy) jak i pojazd wraz z jego wyposażeniem.

Święto futbolu EURO 2024 przypada na ciepły okres letni. W Polsce to „tradycyjny” okres wzmożonych masowych kontroli drogówki, przy których wykorzystywany jest m. in. nasz alkomat przesiewowy PROMILER iBLOW.

Warto być zatem odpowiedzialnym i trzeźwym kierowcą-kibiciem, także podczas gooorącego czasu piłkarskiej rywalizacji.

Bezpiecznego kibicowania z alkomatem życzy wszystkim PROMILER.

Polska gooola!