aktualności
wirtualny alkomat
Limit alkoholu we Włoszech – poznaj granicę

Limit alkoholu we Włoszech – poznaj granicę

Podróżowanie po Europie często wiąże się z chęcią poznania lokalnej kultury, a w przypadku Włoch – również smaku miejscowych win i trunków. Jednak zanim wyruszysz w podróż, warto poznać najważniejszy szczegół w perspektywie trzeźwości za kółkiem.

Tego wyniku lepiej nie przekraczaj

Limit alkoholu we Włoszech dla kierowców wynosi 0,5 promila. W praktyce oznacza to, że nawet po jednym kieliszku wina warto zastanowić się, czy wsiadać za kierownicę. Warto tutaj zaznaczyć, że dla nowych i zawodowych kierowców, limit ten wynosi zaledwie 0,0 promila.

Włochy, to nie Polska

Choć Włochy mają ustalony limit alkoholu na poziomie 0,5 promila, wiele krajów w Europie przyjmuje różne podejście. W niektórych krajach, takich jak Polska, dopuszczalne limity są bardziej restrykcyjne od 0,2 promila do nawet 0,0 promila. Znajomość tych różnic jest kluczem dla osób podróżujących po Europie samochodem.

Limit alkoholowy we Włoszech

Konsekwencje prawne

Przekroczenie dozwolonego limitu alkoholu we Włoszech, może skutkować poważnymi konsekwencjami. Kary finansowe, strata punktów, a nawet areszt, to tylko niektóre z możliwych konsekwencji.

Nie przestrzeganie lokalnych przepisów odnośnie trzeźwości, może wiązać się ze znacznym wzrostem kosztów wakacji.  Przy przekroczeniu obowiązujących limitów, możemy spodziewać się kary wynoszącej od 500 euro do nawet 6000 euro.

Towarzysz bezpiecznych wakacji?

Limit alkoholu we Włoszech jest jednym z najważniejszych aspektów, o którym warto pamiętać podczas podróży po tym kraju. Dzięki alkomatom PROMILER, możesz cieszyć się smakiem włoskich win, jednocześnie dbając o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Pamiętaj, że odpowiedzialność na drodze to podstawa, a my jesteśmy tutaj, aby Ci w tym pomóc.