Koszt kalibracji. Jak przechowywać i używać alkomat, aby służył jak najdłużej?

Koszt kalibracji. Jak przechowywać i używać alkomat, aby służył jak najdłużej?

Kalibracja alkomatów Promiler jest wykonywana przez certyfikowane laboratoria. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci cieszyli się alkomatami Promiler jak najdłużej. Dowiedz się, jakie są koszty związane z serwisem naszych urządzeń.


Ile kosztuje kalibracja alkomatu? Kalibracja cena

Dla większości alkomatów zapewniamy bezpłatną obsługę serwisową przez 12 lub 24 miesiące* (w zależności od modelu) od zakupu. Istnieje możliwość zakupienia niektórych modeli z przedłużoną 2-letnią gwarancją za drobną dopłatą Po zakończeniu tego okresu nasz serwis jest dostępny już od 55 PLN brutto (55 zł kosztuje kalibracja alkomatu osobistego!). Jak widać warto kalibrować urządzenie regularnie, aby skorzystać z darmowej kalibracji, a także nie narażać się na koszty związane z wymianą sensora. Uwaga: alkomaty stacjonarne (np. AL 4000, AL 4000V, ADB, EBS) marki Promiler nie są objęte programem darmowej kalibracji!


Jak dbać o alkomat? Zasady używania i przechowywania alkomatu

Istnieje kilka zasad, które należy zachować, aby cieszyć się długo sprawnym alkomatem. Przede wszystkim warunki przechowywania. Urządzenie pomiarowe musi być przechowywane w optymalnych dla niego zakresach temperatur (nie narażać na duży mróz i upał), nie narażać na wilgoć oraz opary środków chemicznych. Istnieją istotne czynniki wpływające na poprawność wyniku pomiaru. Nie należy korzystać z urządzenia zaraz po spożyciu alkoholu. Oprogramowanie alkomatu zakłada, że alkohol zawarty jest w powietrzu wydychanym z płuc, więc nawet śladowe ilości alkoholu w ustach powodują niepoprawny odczyt. Ponadto dokonywanie pomiaru przed wchłonięciem alkoholu w jamie ustnej może doprowadzić do trwałego uszkodzenia sensora. Dzieje się to dlatego, że stężenie alkoholu w ustach może przekraczać znacznie zakres pomiarowy. Warunkiem dokładnego pomiaru jest odczekanie około 20 – 30 minut od spożycia.


*Powyższa informacja nie jest ofertą handlową. Szczegółowe informacje dotyczące modli objętych programem darmowej kalibracji można uzyskać u sprzedawców oraz w instrukcji obsługi wybranego alkomatu.