KALIBRACJA

DLACZEGO ALKOMATY ULEGAJĄ DEKALIBRACJI?
Alkomaty to skomplikowane urządzenia (z wyjątkiem gadżetów i zabawek) skonstruowane z wzajemnie precyzyjnie dobranych i specjalnie zaprojektowanych elementów:

  • komputera
  • przepływomierza
  • czujnika alkoholu
  • bazy danych pomiarów wzorcowych
  • oprogramowania zaprojektowanego specjalnie dla danego modelu sensora
  • układu mechanicznej obróbki powietrza
  • układu zasilającego

ABSOLUTNIE KAŻDY alkomat pod wpływem wielu czynników ulega rozkalibrowaniu i po pewnym czasie nie wskazuje prawidłowo. Następuje to już nawet po kilku miesiącach od zakupu. Częstotliwość kalibracji zależy od wielu czynników np. rodzaju alkomatu, intensywności użytkowania, wieku urządzenia czy też warunków przechowywania.
Wraz z upływem czasu sensor zużywa się i jego wskazania różnią się od tych zapamiętanych w bazie danych pomiarów wzorcowych. Dlatego urządzenia te wymagają okresowej kalibracji, czyli ponownego ustawienia danych wzorcowych.
Jeżeli chcesz by Twój alkomat wskazywał prawidłowo, musisz go serwisować w autoryzowanym serwisie nie rzadziej niż 1 raz na 6 miesięcy!

NA CZYM POLEGA KALIBRACJA?

Kalibracja jest procesem kontrolno-optymalizacyjnym konfigurującym oprogramowanie alkomatu tak, aby prawidłowo wskazywał wartości alkoholu w pobieranym powietrzu. Kalibracja polega na poddaniu alkomatu testom i wyznaczeniu jego sprawności na specjalnych symulatorach. W przypadku gdy wyniki różnią się od rzeczywistości, resetuje się oprogramowanie i ustawia początkowe wartości nominalne.

KOSZT KALIBRACJI
Kalibracja alkomatów Promiler. Wybierz  alkomat PROMILER – zapewniamy bezpłatną obsługę serwisową przez 12 lub 24 miesiące (w zależności od modelu) od zakupu. Po zakończeniu tego okresu nasz serwis jest dostępny już od 55 PLN brutto.
JAK CZĘSTO KALIBROWAĆ ALKOMAT
Każde urządzenie ma indywidualnie dobrany interwał kalibracyjny wynikający z jego konstrukcji i przeznaczenia. Przeczytaj instrukcję urządzenia – tam znajdziesz właściwe informacje.
Pamiętaj, że niezależnie od zaleceń instrukcji obsługi alkomat należy kalibrować zawsze gdy ma się wątpliwości co do jego wskazań.

WYŚLIJ DO NAS ALKOMAT
Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy możliwość ZGŁOSZENIA ALKOMATU ONLINE

PROMILER Sp. z o.o. POZNAŃ
ul. 28 czerwca 1956 r. 223/229
61-485 Poznań
tel. +48 61 8 312345
tel. kom. 663 000 633
info@promiler.com
PROMILER Sp. z o.o. WARSZAWA
ul.Pasaż Ursynowski 11 U7
02-784 Warszawa
tel. +48 22 376 25 44
kom. 663 001 007, 665 665 289
warszawa@promiler.com